Konferencja Historyczne księgozbiory dominikańskie

Ciekawe, często burzliwe losy księgozbiorów z bibliotek dominikańskich są tematem ogólnopolskiej konferencji naukowej Historyczne księgozbiory dominikańskie. Miejsca, ludzie, historie organizowanej w Krakowie w dniach 20-22 listopada 2014 r. przez cztery instytucje: Bibliotekę Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Polskiej Prowincji Dominikanów, Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Bibliotekę Jagiellońską oraz Dominikański Instytut Historyczny.

Wszystkie wydarzenia trzydniowej konferencji będą się odbywały w klasztorze oo. Dominikanów przy ul. Stolarskiej 12 w Krakowie.

W piątek wieczorem w bazylice Trójcy Świętej odbędzie się koncert muzyki renesansowej Jako rzecz piękna w wykonaniu zespołu wokalnego Collegium Palestrinae.
W sobotę zaproszeni goście wezmą udział w panelu dyskusyjnym Perspektywy badawcze bibliotek kościelnych.
Podczas konferencji na uczestników będą czekały dodatkowe atrakcje. Jedną z nich będzie prezentacja odnalezionego niedawno w krakowskiej bibliotece oo. Dominikanów jedynego znanego autografu Mikołaja Sępa Szarzyńskiego. Wykład Sępowe ślady - o sławie pośmiertnej Mikołaja Sępa Szarzyńskiego.
Data opublikowania: 18.11.2014